РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НА ХУЙМи працюємо для України!

Відправляємо замовлення без передплати

Пн-Пт: с 9:00 до 18:00

Сб: c 9:00 до 15:00 Нд: вихідний

Дзвоніть: 9.00 - 18.00

Ковдри – характеристики, властивості, види наповнювачів, їх особливості та критерії вибору

Ковдри – характеристики, властивості, види наповнювачів, їх особливості та критерії вибору

2019-10-23 14:21:23   0   15439
Зміст

Без теплої ковдри неможливо уявити повноцінний відпочинок, тому постільні приналежності – це найважливіший предмет в будинку. Комфортність сну залежить від ковдри, яка виконує функцію клімат-контролю, створює оптимальні умови для відпочинку.

Раніше на ринку зустрічалися тільки традиційні види ковдр – пухові, ватяні, вовняні стандартних розмірів. Але з розвитком сучасних технологій асортимент текстильної промисловості розширився. Сьогодні можна купити бамбукову, синтепонову, шовкову або інші види ковдр будь-якого розміру. Але, як не розгубитися в асортименті і зробити правильний вибір? Давайте спробуємо розібратися.

Що пишуть виробники на етикетці

В першу чергу потрібно вивчити етикетку, яка розповість про властивості виробу, матеріалах, особливості експлуатації та догляду, розмір. Перед покупкою оцініть якість наповнювача. Відсутність домішок, хімічних добавок та сторонніх запахів свідчить про безпеку використання постільної приналежності. При виборі врахуйте, що сучасні натуральні наповнювачі забезпечують хорошу аерацію, це дозволяє відчувати комфорт під час сну при будь-якій температурі в приміщенні.

Людям, схильним до алергії, підійдуть гіпоалергенні утеплювачі наступних видів: лебединий пух, холлофайбер, силіконізоване волокно. Штучне волокно відрізняються простотою експлуатації і догляду, міцністю і довговічністю. Запам'ятайте, що однозначно сказати, яка ковдра краще, не може жоден консультант. Все залежить від індивідуальних переваг.

Зігріваючі властивості

Для зручності покупців виробники вказують на етикетці не тільки розмір і правила експлуатації, але і деякі ключові властивості, наприклад, зігріваючу здатність. Маркуються вироби паралельними хвилястими лініями або крапками. Їх кількість говорить про зігріваючих властивості ковдр:

  • один спецсимвол – літнє покривало;
  • два спецсимвола – легка міжсезонна ковдра;
  • три спецсимвола – помірно-теплий всесезонний виріб;
  • чотири спецсимвола – тепла ковдра;
  • п'ять спецсимволів – дуже тепла зимова ковдра.

Літнє покривало будь-якого розміру підходить для експлуатації при температурі в приміщенні не нижче 22 °С. Всесезонний вид ковдр рекомендують використовувати в діапазоні температур 18-22 °С. Ковдри з високими зігріваючими властивостями великого розміру краще використовувати в кімнатах, де показник температури досягає 17 °С.

Види ковдр

Особливу важливість при виборі мають не тільки зігріваючі властивості ковдр, але і технологія виготовлення. Існує три основних види виробів:

  • Стьобані. Виготовляються за принципом бутерброда: між двома відрізами тканини поміщається наповнювач, а потім краї прошиваються спеціальним кантом. Прошивка дозволяє зберегти структуру утеплювача на протязі всього періоду експлуатації. Вона може виконуватися касетним або візерунковим методом.
  • Набивні. Виготовляються, як правило, з натуральної верблюжої або овечої вовни, іноді додаються штучні волокна. Набивання виконується за допомогою спеціального обладнання, при цьому матеріал відмінно обробляється, чиститься і переться.
  • Комбіновані. Одна сторона виробу виконана у вигляді набивного полотна, друга – являє собою відріз тканини, а всередині – знаходиться утеплювач. Для комфортної експлуатації комбінований вид ковдр додатково прострочується.

Окремої уваги заслуговує такий вид ковдр, як «2 в 1» (інші назви «4 сезони», «Зима-літо»). Вони являють собою два стьобаних полотна з середньою зігріваючою здатністю, які з'єднуються за допомогою надійної застібки. Влітку можна використовувати одну половину, а взимку – з'єднати їх і насолоджуватися затишним теплом.


Натуральні наповнювачі

Щоб зрозуміти, як вибрати ковдру, потрібно в першу чергу розібратися не з розміром і властивостями, а з видами наповнення. В даний час в асортименті текстильного ринку представлені вироби різних розмірів з різними видами наповнення. Всі вони мають переваги і недоліки, тому однозначно сказати, яке краще, складно. До виробів з натуральними наповнювачами відносяться:

  • Вовняні. Довговічні, легкі, практичні, мають високу зігріваючу здатність і гігроскопічність. Вони не створюють статичної електрики. Вовняні вироби широко застосовуються в терапевтичних цілях при захворюваннях дихальної системи та опорно-рухового апарату. Їх виготовляють із шерсті верблюда, лами, мериноса, вівці. В асортименті ринку є різні розміри ковдр з вовни.
  • Пухові. Ковдри з пуху добре зігрівають, невибагливі в експлуатації, служать близько 20 років. Вони не деформуються і не дають усадку. Наповнюється ковдра пером гагари, качки, лебедя, гусака. Єдиний недолік – здатність накопичувати бактерії, тому постільний аксесуар вимагає особливого догляду.
  • Шовкові. М'яка, пухка ковдра, яка ідеально підходить для теплої пори року. Вона поглинає вологу, забезпечує добру циркуляцію повітря.
  • Ватяні. Користувалися великою популярністю в радянський час, але сьогодні лікарі не рекомендують обирати їх в якості постільних аксесуарів. Ватний утеплювач погіршує аерацію, він накопичує вологу, швидко збивається грудками і має велику вагу.
  • Евкаліптові. Виріб забезпечує хорошу циркуляцію повітря, дарує приємні тактильні відчуття. Він не вбирає запахи, відрізняється простотою догляду і тривалим терміном служби.
  • Бамбукові. Ковдри цієї категорії з'явилися відносно недавно, але вони швидко встигли заполонити серця багатьох споживачів. Легкі, повітряні, гіпоалергенні. Експлуатація ковдр з бамбука можлива в будь-який час року.

Штучні наповнювачі

З роллю утеплювача відмінно справляється не тільки натуральна, але і штучна сировина. Найпопулярнішими видами синтетичних утеплювачів вважаються:

  • Холлофайбер. Тривале збереження об’єму, відсутність схильності до деформації і утворення грудок, легкість – це основні властивості холлофайберу. Така сировина відмінно пропускає повітря, не викликає алергії, чудово зберігає тепло.
  • Синтепон. Цінова доступність, гіпоалергенність, легкість, простота догляду – це основні властивості ковдр з наповненням у вигляді синтепону. Єдиний недолік – така сировина має нетривалий термін служби.
  • Силікон. Забезпечує відмінну циркуляцію повітря, володіє тими ж зігріваючими здібностями, що і вироби з вовни. Силіконове волокно дуже легке, воно не викликає алергії і не накопичує бактерії.
  • Штучний лебединий пух. Текстиль економ-класу для холодних зим і міжсезоння. Недорога ковдра з штучного лебединого пуху подарує приємні тактильні відчуття, тепло і затишок.


Які бувають розміри ковдр

Якщо вибрати правильний розмір вночі не доведеться розгортати активну боротьбу за ковдру. Від цього критерію багато в чому залежить якість сну і зручність експлуатації виробу, тому розмір не можна залишати без уваги. Актуальна розмірна сітка виглядає наступним чином:

В даний час, більшу частину ковдр випускають за європейськими мірками. В цілому, це ті ж самі вітчизняні розміри ковдр, але тільки з невеликим запасом. При виборі розміру постільної приналежності слід враховувати кількість людей, які будуть одночасно нею користуватися, а також максимальний зріст. Якщо людина спить у ліжку одна, це далеко не означає, що їй буде зручно користуватися ковдрою євро або полуторного розміру. Багато хто віддає перевагу завертатися в ковдру, як у кокон, і максимально в нього занурюватися.

Матеріал чохла

Чохол – це одна з важливих деталей будь-якої ковдри. Для виготовлення чохлів будь-яких розмірів, як правило, використовують прості в експлуатації матеріали. Тканина може бути, як натуральною, так і штучною. Але вона повинна відмінно пропускати вологу, дарувати приємні відчуття при тактильному контакті, мати високу стійкість до зношування.

У деяких моделях чохол підшивають до утеплювача, але він може й зніматися. Пошиття чохла виконується за участю наступних видів тканин:

  • макобатіст;
  • сатин;
  • мікрофібра;
  • поліестер;
  • шовк;
  • бавовна;
  • атлас;
  • льон та ін.

Якщо, слідуючи сучасній моді, Ви віддаєте перевагу використанню ковдри без підодіяльника, тоді при виборі чохла відштовхуйтесь від тактильних відчуттів. В інших випадках, можна вибирати, як синтетику, так і натуральну сировину, але з огляду на особливості їх експлуатації.

Щільність набивки

Здатність ковдри до збереження тепла безпосередньо залежить від щільності наповнення. Зазвичай, цей параметр виробники вказують на етикетці разом з правилами експлуатації і розмірами. Існує 5 категорій ковдр, які відрізняються за кількістю наповнювача:

  • легка – до 200 г/кв.м.;
  • полегшена – 200-220 г/кв.м.;
  • стандартна – 220-300 г/кв.м.;
  • тепла – 300-350 г/кв.м.;
  • дуже тепла – понад 350 г/кв.м.

Щільність наповнення – це важливий показник, як для синтетичних, так і для натуральних волокон. Чим більше наповнювача використано, тим яскравіше будуть виражатися зігріваючі властивості ковдр. З огляду на те, що кожен вид наповнення має властивість злежуватися, збиватися в грудки, втрачати щільність, змінювати ковдру бажано не рідше ніж один раз на 3-5 років.


Правильна ковдра – запорука здорового і міцного сну

Вивчивши цей матеріал, Ви зможете правильно розшифрувати етикетку, визначити сезонність вироби, зігріваючі здатності, підібрати розмір, розібратися з особливостями експлуатації. Підводячи підсумки, можна зробити кілька висновків:

  1. При виборі дитячого ковдри потрібно віддати перевагу натуральним тканинам і утеплювачам. Використання таких виробів допоможе створити особливий мікроклімат, наповнити кімнату затишком, теплом. Для дітей потрібно вибирати тільки гіпоалергенні наповнювачі, які відмінно пропускають повітря і не накопичують вологу.
  2. У літню спеку, коли в кімнаті нічого не нагадує про приємну прохолоду, справжнім порятунком може стати ковдра з шовковим або атласним чохлом. Вона подарує відчуття приємної прохолоди і допоможе створити оптимальний мікроклімат для сну.
  3. В період міжсезоння зручним в експлуатації варіантом стане помірно-тепла ковдра з рівнем наповнення 220-300 г/кв.м.
  4. Для прохолодної спальні стане в нагоді тепла ковдра з наповненням у вигляді вовни, пуху, холлофайбера, яка має середню і високу ступінь набивання (від 300 г / кв.м. і вище).
  5. При виборі ковдри для новонародженого слід враховувати, що вона повинно відповідати цілому ряду вимог. Врахуйте, немовлята не мають здатності змінювати і контролювати температуру власного тіла, у них повністю відсутня терморегуляція. Саме тому до виробів для маленьких дітей висуваються особливі вимоги. Вони повинні бути гіпоалергенними, повітропроникними і теплопровідними. Ковдри для малюків повинні мати гігроскопічні властивості, саме тому при виборі варто віддати перевагу натуральній сировині. Що стосується розміру, то найбільш оптимальним варіантом для немовляти буде ковдра 90х90 см, а по мірі дорослішання її доведеться замінити виробами більшого розміру.

Тепер вибір відповідної ковдри стане для Вас приємним заняттям, а не стомлюючим ходінням між стелажами з незвіданими товарами. У нашому інтернет-магазині «Odeyalka» обов'язково знайдеться відповідний варіант! З нашим домашнім текстилем Ваш сон буде солодким, повноцінним і здоровим.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!