РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НА ХУЙМи працюємо для України!

Відправляємо замовлення без передплати

Пн-Пт: с 9:00 до 18:00

Сб: c 9:00 до 15:00 Нд: вихідний

Дзвоніть: 9.00 - 18.00

Як вибрати розмір ковдри

Як вибрати розмір ковдри

2020-04-01 12:10:59   0   26673



Ковдра не менш важлива для гарного сну, ніж матрац і подушка. Чим краще підібраний розмір ковдри під ширину і довжину ліжка, тим комфортнішим і здоровішим буде сон. У цій статті розповідаємо, які бувають розміри ковдр і як підібрати потрібний.

Зміст

  1. Розміри ковдр
  2. Нестандартні
  3. Як підібрати потрібний розмір
  4. Види наповнювачів
  5. Як доглядати за ковдрою

Розміри ковдр

  1. Дитяча — 110 на 140 сантиметрів. Це стандартний дитячий розмір, відмінно підійде для новонароджених і дітей до п'яти років. А для дітей старшого віку вибирайте полуторний розмір.
  2. Полуторна — довжина 215 ширина 155 сантиметрів. Призначена для комфортного сну однієї людини. Також таким ковдрам надають перевагу пари, які цінують особистий простір і сплять під окремими ковдрами, а не ділять одну двоспальну. Одним з переваг вибору такої ковдри є відносна легкість прання, в порівнянні з двоспальним або королівським розміром.
  3. Двоспальна — існують такі розміри двоспальних ковдр:
    • 220 на 220 см — розмір Євро. Велика ковдра, яка вкриє двох людей і при цьому ніхто не буде забирати собі половину.
    • 195 на 215 — ще один розмір типу Євро, але менш поширений. Для такого буде складніше знайти підходящу постільну білизну.
    • 172 на 205 сантиметрів — цей тип носить назву англійський. Саме тут він був раніше популярний, а також в країнах Радянського союзу. Зараз їх практично не шиють.
    • 220 на 240 — велика королівська ковдра для любителів комфорту і особистого простору. Ще відмінно підійде молодій сім'ї з маленькими дітьми, де всі сплять на одному великому ліжку.

Нестандартні

Всі перераховані вище розміри ковдр вважаються стандартними. Знайти для таких підходяще постільну білизну не буде важко. Але є й інші, нестандартні розміри, які можуть бути більші, менші або взагалі іншої форми, їх зазвичай шиють на замовлення або маленькими партіями. Можливо деякі з них набагато кращі ніж стандартні, але при цьому відповідний підодіяльник доведеться теж шити на замовлення або довго шукати.


Як підібрати потрібний розмір

Ось кілька правил і порад, як вибрати розмір ковдри, а також підібрати потрібний підодіяльник:

  1. Виміряйте довжину і ширину матраца, або дивана. Ковдра має бути на пару сантиметрів більша або точно такого ж розміру, як і ліжко.
  2. Знайдіть найбільш підходящий підодіяльник — на пару сантиметрів ширше і довше, ковдри. Так його буде простіше розправити.
  3. Пам'ятайте, що моделі від різних виробників можуть трохи відрізнятися в розмірі, перевіряйте довжину і ширину виробу перед покупкою. Різниця в два-п'ять сантиметрів не є суттєвою.
  4. Якщо вибираєте ковдру в якості подарунку, заздалегідь поцікавтеся який розмір взяти. Несподіваним презент вже не буде, а ось корисним — на сто відсотків.
  5. При покупці нестандартної ковдри завжди беріть мінімум два відповідні підодіяльника. Найчастіше вони продаються в одному магазині.

Види наповнювачів

  • Верблюжа шерсть — тепла ковдра з натуральної вовни. Має специфічний запах, але при цьому гіпоалергенна і гігроскопічна. Потребує ручного пранні і регулярного провітрювання на свіжому повітрі.
  • Мікрофібра — легкі синтетичні вироби з мікрофібри відмінно витримують прання при 60 градусах і дуже швидко висихають.
  • Бамбук — ковдру з бамбукової віскози не потрібно прати. Досить сухого чищення і провітрювання кілька разів на місяць. Вона має антибактеріальні властивості. Кліщі в таких виробах не з'явиться ніколи.
  • Синтепон — хороший бюджетний вибір. Дуже легка, добре зберігає тепло. При пранні в машинці не втрачає своїх якостей.
  • Вата — неймовірно м'яка і легка ковдра, яка, на жаль, втрачає властивості після прання. Категорично заборонено прати у пральній машині.

Рекомендовані товари

Як доглядати за ковдрою

Правила прання і сушіння ковдр значно відрізняються в залежності від наповнювача. Але є кілька загальних постулатів, які допоможуть зберегти будь-який виріб чистим, пухнастим і приємно пахне:

  • після сну не застеляйте ліжко відразу, добре струсіть і розправте ковдру. Залиште на півгодини, щоб провітрити;
  • час від часу просушуйте. Струсіть і залиште на кілька годин на свіжому повітрі.
  • не зберігайте ковдри складеними в пакет. Використовуйте тканинний мішок або простирадло. При нестачі вентиляції повітря вона набуде неприємного запаху від якого потім складно позбутися:
  • перед пранням перевіряйте виріб на наявність дірок або рваностей. Спочатку зашийте, а потім періть;
  • обробіть плями засобом для виведення плям або господарським милом перш ніж прати;
  • завжди читайте етикетку, там написано основні правила догляду за виробом: температурний режим, віджимання, чи можна прати в машинці та інше.
Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!