Пн-Пт: с 9:00 до 20:00

Сб: c 9:00 до 15:00 Нд: вихідний

Дзвоніть: 9.00 - 20.00

Як правильно обрати подушку

Як правильно обрати подушку

2019-12-16 16:12:17   0   1679

Зміст

 1. Основні типи подушок для сну
 2. Висота подушки
 3. Жорсткість подушки
 4. Подушки з натуральними наповнювачами
 5. Подушки з синтетичними наповнювачами
 6. Подушки з рослинними наповнювачами
 7. Висновок

Про те, наскільки важливий повноцінний відпочинок, знають всі. Давно не є секретом те, що від того, яку подушку ми обираємо, залежить якість сну. Як вибрати подушку та забезпечити здоровий сон та повноцінний відпочинок?

Існує декілька секретів, як підібрати подушку. Дотримуючись нескладних правил, Ви легко знайдете ту модель, яка стане для Вас вірним провідником у світі Морфея. Представлені на сучасному ринку вироби, відрізняються не тільки розмірами чи формою, але й типом використаного наповнювача, жорсткістю. Роблячи вибір, важливо користуватися не тільки бажанням придбати красивий виріб, але й наступними характеристиками:

 • ширина плечей;
 • стать та вік того, хто буде користуватися подушкою;
 • ступінь жорсткості матрацу.

Основні типи подушок для сну

Як вибрати хорошу подушку? Насамперед, роблячи вибір, ми звертаємо увагу на її форму. Сьогодні подушки випускаються у декількох варіантах:

 • Класичні – зазвичай мають квадратну або звичну прямокутну форму. Для виготовлення таких подушок використовуються як натуральні, так і синтетичні види матеріалів. Їхня форма не передбачає можливості підтримки голови під час сну або фіксації шийного відділу хребта.
 • Ортопедичні, на думку спеціалістів, такі моделі є відмінним рішенням для людей, які страждають на хвороби хребта. Вони забезпечують надійну фіксацію голови та шийних хребців, забезпечуючи здоровий та повноцінний відпочинок.

Форма подушки може бути різною, вони випускаються у формі валиків, традиційної квадратної форми, зі спеціальними заглибленнями для зручного положення голови.

Висота подушки

Як вибрати розмір подушки? Для тих, хто обирає положення для сну на боці, перевагу варто віддавати виробам, ширина яких відповідає ширині плечей. Визначити цей показник можна за допомогою стандартної лінійки або сантиметра, який використовують швачки. Якщо ж Ви обираєте відпочинок в позі на животі або спині, тоді висота подушка не повинна бути більшою ніж у виробів для тих, хто любить спати на боку. Важливо пам’ятати, що подушки для чоловіків та для жінок також різняться своєю висотою.

Види подушок для сну:

 • для відпочинку на спині оптимальним рішенням стануть вироби, висота яких коливається від 10 до 13 сантиметрів;
 • для сну на боці оптимальне рішення – не більше 14 см;
 • для відпочинку на животі перевагу варто віддавати моделям з висотою, яка не перевищує 6-8 сантиметрів.

Жорсткість подушки

Яку подушку краще вибрати, жорстку чи м’яку? В залежності від того, якій позі Ви надаєте перевагу під час відпочинку, жорсткість подушки може бути:

 • максимальною – ідеально підходить тим, хто страждає на хвороби хребта, або тим, хто для відпочинку обирає позу на боці, оскільки відмінно фіксує положення голови та шийного відділу;
 • середньою – для тих, хто відпочиває під час сну на спині;
 • м’якою – підійде тим, хто спить на животі.

Велике значення має не тільки жорсткість або форма чи розміри подушки, але й те, які матеріали використовуються у якості наповнювача. Від цього залежить не тільки комфорт під час сну, але й здоров’я людини. Якщо це дуже м’який матеріал, він не зможе забезпечити якісну фіксацію голови під час сну, а тому зранку після пробудження болі в шиї не уникнути. Це зовсім не означає, що необхідно користуватися, як у древній Японії, дерев’яними підставками, як і не варто обирати моделі, щільно набиті наповнювачем.

Який наповнювач кращий для подушки? Обираючи, важливо звернути увагу на те, який наповнювач використовується для виготовлення цього аксесуару для сну. Як вибрати наповнювач для подушки, тут важливо знати, що сьогодні використовуються два види наповнювачів: синтетичні та натуральні.

Подушки з натуральними наповнювачами

Пух-пір’я

Найбільшою популярністю користуються наповнювачі, які використовуються з давніх часів – пух та пір’я. Якщо Ви страждаєте алергічними реакціями на ці види матеріалів, фахівці не рекомендують обирати аксесуари для сну, де у якості наповнювача використовується цей натуральний матеріал.

До переваг пухових подушок можна віднести невисоку вартість та доступність. Вони відмінно регулюють теплообмін, мають високу гігроскопічність та повітропроникність. Обираючи подушку, наповнену пір’ям або пухом, ви зможете забезпечити собі комфортний та повноцінний відпочинок.

Як і будь-які інші, подушки наповнені пір’ям або пухом мають недоліки. До їх числа можна віднести здатність викликати алергічні реакції, вони потребують спеціального догляду (хімічного чищення та регулярного просушування). До того ж вони недовговічні.

Якщо Ви обираєте жорстку подушку, відмінно підійде модель, наповнена пір’ям, для м’якої подушки в якості наповнювача обирається пух.

Вовна вівці

Цей вид наповнювача не поступається популярністю пуху та пір’ю, і також використовується для виготовлення подушок. Перевагами цього виду наповнювача є цілющий вплив на самопочуття людини. Вовна здатна заспокоїти біль у м’язах, зняти болі у шийному відділі хребта, суглобах плечового поясу. Така подушка відмінно зігріває взимку, а літом завдяки властивостям вовни забезпечує якісну циркуляцію повітря. На ній не жарко спати літом, а серед волокон не накопичується піт і зайва волога.

До недоліків виробів з овечої вовни можна віднести деформацію при інтенсивному використанні. Вже через декілька місяців подушка втрачає свою форму, повернути яку практично неможливо. Крім того, такі вироби протипоказані тим, хто страждає на алергію.

Подушки з синтетичними наповнювачами

Сьогодні вибір аксесуарів для сну величезний. Шукаєте якісну подушку, яка прослужить, зберігаючи свої характеристики не один рік? Зверніть увагу на вироби, де в якості наповнювача використовуються синтетичні матеріали.

Силіконові

Завдяки характеристикам силікону подушка зберігає форму та об’єм, залишаючись завжди пружною та зручною. Головною перевагою є невисока вартість, гіпоалергенність, тривалі строки використання. До недоліків багато хто відносить неможливість використання синтетичних матеріалів для виготовлення постільної білизни та товарів для сну.

Вироби із поліефірних волокон

Якщо важко зробити вибір, яку подушку краще купити, варто звернути увагу на аксесуари, де у якості наповнювача використовуються оброблені силіконом пустотілі волокна. Силікон забезпечує їм здатність рухатися незалежно друг від друга, що зберігає форму виробу протягом всього строку використання. Ці якості роблять такі подушки популярними у багатьох користувачів. 

До переваг відносяться не тільки відмінні теплозахисні характеристики, але й здатність «дихати», забезпечуючи циркуляцію повітря. Такі волокна не вбирають вологу та запахи, гігроскопічні, не потребують складного догляду.

Серед недоліків – короткі строки користування, м’які подушки не здатні забезпечити якісну підтримку голови під час відпочинку у правильному положенні.

Мікроволокно

За структурою та характеристиками мікроволокно дуже подібне натуральному пуху. Ви страждаєте на алергії та не знаєте, як вибрати подушку для сну, зверніть увагу на вироби, де в якості наповнювача використовується мікроволокно. Воно, на відміну від натуральних волокон, не викликає алергії, більш м’яке та пухке, зберігає свої якості протягом всього строку користування. Але такі подушки недостатньо добре вбирають вологу, можуть електризуватися.

Мікрогель

Цей вид наповнювача, як і мікроволокно, своїми характеристиками дуже схожий з натуральним пухом. Наповнені мікрогелем подушки, більш м’які та легкі, швидко відтворюють форму та об’єм. До переваг таких виробів можна віднести високу вологостійкість та здатність «дихати». Вони забезпечують тепло та комфорт під час відпочинку.

Подушки з рослинними наповнювачами

Які бувають подушки з рослинними наповнювачами? Окрім виконання основної функції – надання подушці форми та об’єму, рослинні наповнювачі виявляють аромотерапевтичну дію на організм людини. У якості наповнювачів часто використовують різноманітні види цілющих трав, лушпиння гречки, оболонку рисових зерен, шишки хмелю.

До переваг виробів, де наповнювачами є рослинні матеріали, відносяться:

 • гіпоалергенність, що дозволяє забезпечити собі комфортний сон тим, хто страждає на алергічні реакції;
 • легку лікувальну та масажну дію.

До числа недоліків можні віднести жорсткість та шум, який чутно під час перегортання подушки. Такі вироби потребують ретельного догляду. Якщо Ви страждаєте на хвороби суглобів, подушка, наповнена лушпинням горіху або шишки кедру, допоможе позбавитися від болю.

Висновок

Існують декілька правил, як правильно вибрати подушку. Вона повинна мати оптимальну форму та висоту, забезпечувати хорошу вентиляцію повітря, зберігати набуте тепло. Сучасні види наповнювачів здатні попередити появу та подальше розповсюдження бактерій та кліщів. Якісна подушка не деформується при пранні, має тривалі строки користування.

Слідуючи нескладним правилам, Ви швидко знайдете подушку, яка зможе забезпечити Вам комфортний відпочинок та повноцінний сон.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!